Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

0

Bayanlar her zaman pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister ve bunu doğal yöntemlerle sağlayabilir. Cilt temizliğine dikkat edilmediği sürece, sivilceler, siyah noktalar ve farklı cilt sorunlarıyla savaşmanız gerekebilir.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır ?

Cilt temizliğine başlamadan önce makyaj ve kirden arındırılmış olarak uygulamanıza başlayabilirsiniz. Günlük hayatta birçok cilt losyonu bu temizlik için ideal düşünülürken, doğal yöntemler çoğu zaman insanların aklına gelmez. Cilt temizleme maskelerinden yararlanarak çok güzel uygulamalarla cildinizi temizleyebilirsiniz. En çok kullanılan maske tariflerinden birini tanıtalım o halde. 1’er yemek kaşığı ekşi krema ve elma sirkesiyle, 2’şer yemek kaşığı limon suyu ve balı karıştırarak elde edeceğiniz tamamen doğal maske sayesinde harika bir cilt temizliği yapabilirsiniz. Karışımı uyguladıktan sonra cildinizi ılık suyla temizleyerek, cilt temizliğinizi tamamlayabilirsiniz. Bu maskenin dışında bir de cilt temizleme sütü adı verilen doğal temizlik yöntemi vardır. Yarım kilo süt, 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 adet salatalığı aynı kapta 10 dakika ısıttıktan sonra ortaya çıkacak olan karışımı cildinize sürüp temizlik işlemini sonlandırabilirsiniz.

Cilt temizliği çok önemlidir. Güzelliğine önem veren bayanlar yukarıda belirttiğimiz maske tariflerini uygulayarak güzel ciltlere sahip olabilir. Günlük hayatta dış faktörlerden kaynaklı, gerek saç gerekse cilt yapınız bozulduğundan, sürekli olarak bitkisel ve doğal yöntemlerle cilt temizliğinizi yapabilir ve güzelliğinizi kalıcı hale getirebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK