Cilt Pullanması Tedavisi

0

Kuru ciltlerde görülen cilt pullanması problemi aşırı sıvı kaybı sebebiyle görülmektedir. Cildin ihtiyacı olan su oranının her gün tüketilmesi gerekmektedir.

Cilt Pullanmasının Nedenleri

  1. Cildin susuz kalması en büyük nedenidir. Bol su alışkanlığı kazanmanızı tavsiye ederiz.
  2. Cildin nem ihtiyacının karşılanmaması da ciltlerde pullanmaya sebep olur. Cildinizi her sabah yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici kremlerin kullanılması önemlidir

Cilt Pullanmasının Tedavisi

Günde 2 litre su içerek tedaviye başlayabilirsiniz. Ayrıca su ihtiyacınızı karşılayamadığınızda cildin erken yaşlanması ve kırışıklıkların artması gibi problemler ile karşı karşıya kalabileceğiniz unutmayın. Krem seçimi de önemlidir. Kuru ciltler için mutlaka nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Doğal içerikli kremler ayrıca tavsiye edilmektedir. Lanonin içeren yağlar, hafif petrol ve mineral yağ bulunduran kremlerin kullanımı ciltlerde olumlu etkiler gösterir. Masaj yöntemiyle de cilt pullanmasını engelleyebilirsiniz. Cilt süngeriyle rahatlıkla masaj uygulayabilir ve nemlendirici kremi cildinize yayarak işlem sağlayabilirsiniz. Bunun yanında cilt soyma kremlerinden de faydalanabilirsiniz. Cildinizin dış etkenlerden tahriş olması, sürtünme ya da pullanan bölgenin soyulması, ilerleyen zamanlarda ciltte büyük sorunlarla karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

Bitkisel Cilt Pullanması Tedavisi

Yoğurt ve bal karışımı uygulayarak bitkisel bir çözüm üretebilirsiniz. Aşağıda belirteceğimiz karışım haftada 2 kez uygulanmalıdır.

2’şer yemek kaşığı bal ve yoğurt karışımını pullanan cildinize masaj olarak uygulayın. Daha sonra ılık su ile bölgeyi temizleyerek bakımı sonlandırın. Bu uygulama ile yaklaşık 1 ay sonra cildinizdeki pullanmalar sona erecek ve pürüzsüz cildinize kavuşabileceksiniz.

HENÜZ YORUM YOK