Cilt Lekelerine Ceviz Maskesi Tarifi

0

Cildinizde zaman içerisinde oluşan sivilce, güneş yada yaşlılık lekeleri için Şems Aslan’ın leke açan tarifini uygulayabilirsiniz. Cilt lekeleri için ceviz maskesi ile renk eşitliği sağlayabilir ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Ceviz Maskesi Tarifi

Cildinizde oluşan lekelerin bir çok nedeni olabilir. Sivilceler, güneşin etkisi, zamanla yaşlanan cildin renk pigmentlerindeki değişim size inatçı cilt kusurları olarak dönebilir. Cildinizdeki lekelerden evde doğal yöntemler ile kurtulmak istiyorsanız ceviz maskesini deneyebilirsiniz. Ceviz maskesi sadece leke tedavisinde değil siyah noktalar ile başa çıkmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Leke Geçiren Ceviz Maskesi

2 tane ceviz Bir çay kaşığı gliserin Bir çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı
Cevizlerin kabuklarını çıkarın. Temiz bir havanın içerisinde tamamen toz haline gelene kadar ezin. Cevizleri bir kasenin içerisine alın. Üzerine limon ve gliserini ekleyin. Cildinize masaj yaparak dairesel hareketler ile uygulayın.
Maskeyi haftada 2 yada 3 defa uygulayabilirsiniz. Sonrasında haftada 1 defa uygulayarak devam edin.
Ceviz maskesi lekeler ile mücadele ederken cildiniz hassaslaşabilir. Güneş kremi uygulamadan dışarı çıkmayın. Maskeyi akşam uygulamaya özen gösterin.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here