Cilde İyi Gelen Bitkiler

0

Günümüzde birçok sorunun çözümünde bitkisel tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Bu anlamda cilde en iyi gelen bitkileri sizlere sunacağız. Tarihten bu yana bitkiler cilt bakımı için kullanılmış ve cildin erken yaşlanmasına karşı bir savunma duvarı haline gelmiştir.

Hangi Bitkileri Tercih Etmeliyiz ?

Bitkiler sadece şifa vermez, bazı kişilerde alerjik durumların ortaya çıkmasına da sebep olmaktadır. Bu durum kişiden kişiye değişebileceği için öncelikle doktor tavsiyesi alınmalı ve daha sonra bu ürünlerin kullanımına geçilmelidir.

Papatya

Cilde çok iyi bir etkisi olduğu bilinen papatya, yaşlanma etkileri ile savaşarak cildi gençleştiriyor. Ayrıca egzama, kaşıntı, döküntü ve her türlü alerjiye karşı iyi geldiği bilinmektedir. Kozmetik üretimi yapanların tonik kullanımında tercih ettikleri bir bitkidir. Alerjik etkisi hemen hemen yoktur.

Biberiye Kullanımı

Cilt için çok faydalı olan biberiye, cildin sıkılaştırılması adına tercih edilebilir. Ayrıca ciltteki şişlikleri azaltmakta ve kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Cilt tonunda eşitlenme gibi durumlar içinde kullanılan biberiye aynı zamanda sivilce ve siyah noktaların yok olmasında da oldukça etkilidir.

Ekinezya

Soğuk günlerde tavsiye edilen bir bitki olduğu bilinir. Ciltte oluşan sivilce ve akne oluşumlarını azaltmaya arar. Zararsız bir bitki olduğu bilinmektedir.

Lavanta Bitkisi

Masaj salonlarında koku tedavisi için kullanılan bir bitki olduğundan çok faydalıdır. Yanık, yara ve tahrişler içinde tavsiye edilmektedir. Cildin yumuşamasını sağlamakla beraber cilt kuruluklarını da önlemektedir. Bunların yanında iltihapların kurumasını da sağlamaktadır

Adaçayı

Buhar olarak cilde uygulanabilen adaçayı, gözeneklerin açılmasında oldukça etkilidir. Cilde tonik olarak da uygulanabilen adaçayı, akne oluşumunu da engellemektedir.

Sarı Kantaron

Cilt için faydalı olan bitkilerin başında gelir. Ciltte oluşan yara ve lekelerin çözümünde etkili sonuçlar verebilmektedir. Cilt hücrelerini yenileyici özelliği ile oldukça tavsiye edilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK