Çiftler Neden Kavga Ederler?

0

1. Boş zamanlar, özellikle çalışan çiftler için çok değerli ancak en temel kavga sebeplerinden birisi. Kadın, arkadaşlarıyla vakit geçirmeye ihtiyaç duyarken erkek onunla vakit geçirmesini istiyor, ya da tam tersi. Birbirlerine yaşam alanı yaratmak için izin vermeyen çiftler, nihayetinde tartışıyor.

2. İki taraf da harcama yapmayı seviyor ve ayarı kim kaçırırsa öbür taraf bunu çok büyük problem haline getiriyor. Dolayısıyla kavga kaçınılmaz oluyor.

3. Dünyanın neresine giderseniz gidin, mutlaka ama mutlaka her çift bir kıskançlık kavgası yaşamıştır. Birçok ayrılığında kökleri kıskançlığa dayanır zaten. Önce kendinize, sonra partnerinize güvenmeyi öğrenin.

4. Ev işlerini bölüşme konusunda problem yaşayan çiftler de çok. Erkekler, genelde ev işlerinde kendilerine görev düşemdiğini iddia etseler de, bu durum kadınların pek hoşuna gitmiyor. En doğru çözüm, oturup konuşarak iş bölümü yapmak.

5. Bir de cinsellik konusu var. Evlenmeden önce birlikte olma konusu, birçok ilişkinin bitmesine sebep olabildiği gibi evlilikte yolunda gitmeyen seks hayatı, evliliklerin ipini çeken konu olabiliyor. Bu durumda yapılması gereken şey, partnerinizle doğru iletişim kurabilmek. Yapamıyorsanız, bir terapistten yardım alın.

 

HENÜZ YORUM YOK