Çıban Tedavisi

0

İrinli bir lezyon olan çıban, kırmızı, şiş ve ağrılı bir cilt sorunu olarak günümüzde etkisini sürdürmektedir. Saç, kalça bölgesi boyun, koltuk altı ve omuz bölgesinde sıkça görülen çıbanın oluşum sebebi bağışıklık sisteminin zayıflamasıdır. Bu sorunun tedavisinde yine bitkisel tedavi yöntemlerinden yararlanmanız mümkündür.

Enfeksiyon sorunlarında oldukça etkili olan tespih ağacı çıban bölgesinde etkisini gösterebilmektedir. Bunun yanında soğan ve patates kürü kullanarak da çıban tedavisi uygulanmaktadır. Son zamanlarda kullanılan çay ağacı yağı ile bitkisel çıban tedavisi de uygulanmaktadır.

Çay Ağacı Yağı ile Çıban Tedavisi

Çay ağacının antibiyotik etkisi bulunmaktadır ve çıban etrafını temizleme görevi üstlenmektedir. Mantar ve sedef rahatsızlıklarında da kullanılan çay ağacı yağı, cilt sorunlarına da iyi gelmektedir. Hazırlanışı; ılık su ile çıban çıkan bölgeyi yıkayın ve ardından çay ağacı yağı ile bölgede masaj uygulayın. Daha sonra çıban bölgesini sarın. Günde 2 ya da 3 kez bu işlemi tamamladıktan sonra çıban bölgenizdeki rahatlığı görebilecek ve çıbanlardan kurtulabileceksiniz. Sadece bu yöntem ile değil, kara merhem tedavi yöntemi de uygulanmaktadır. İltihaplı sivilcelerde de uygulanan kara merhem çıban bölgesine masaj olarak uygulandıktan sonra 1 saat bekletilip işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu masajı günde 2 kere yapmanız uygun olacaktır.

Hemen hemen tüm cilt rahatsızlıklarında artık bitkisel tedaviler ön plana çıkmaktadır. Yaşayacağınız bir cilt sorununda önce doktorunuza danışmalı ve tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamanız sağlığınız açısından çok önemlidir.

HENÜZ YORUM YOK