Cafe Dekorasyonu

0

Bir cafe sahibi olmadan önce düşünmeniz gereken daha önemli bir şey var.O da cafenin dekorasyonudur. Müşteri odaklı ilerleyeceğinizden dolayı, cafenin ortamı insanları etkileyebilmeli ve farklı figürler görmeye alışık olmayan insanların da dikkatini çekmelisiniz. Ev dekorasyonu ile karşılaştırıldığında daha zor bir süreç olan cafe dekorasyonu, müşteri odaklı zevkler ve beğenileri ile şekillenmelidir.

Cafe Dekorasyonu
Cafe Dekorasyonu

Dekorasyona başlamadan önce, hitap edeceğimiz müşteri kesimini belirlemeni gerekiyor. Lüks, orta bir mekan mı yoksa sıradan bir cafe mi dekorize edeceğinizi önceden belirlemiş olmanız gerekiyor. Bu konseptlerde farklı figürler yaratarak, müşterilerin sürekli uğradığı bir yer haline dönüşebilirsiniz cafenizi. Renkli ve eğlenceli konseptler, modern tarzlar, tropikal bir hava, şık bir görünüm ya da Retro bir hava vererek açacağınız cafede insanları şaşırtabilirsiniz. İstediğiniz yerde, istediğiniz büyüklükte bir mekân bulmak oldukça zordur aslında. Bu mekanı bulduktan sonra asıl zor olan kısımla baş başa kalacaksınız.

Cafe Dekorasyonu
Cafe Dekorasyonu

Dekorasyon işleri artık günümüzde, bu işi yapan firmalara emanet edilmekte. Genellikle olumlu sonuçlar ortaya çıktığı için, tercih bakımından oldukça yoğun çalışmaktalar. Eğer bu işi siz yapabileceğinize inanıyorsanız, en ince ayrıntısına kadar kontrol mekanizmanızı kullanmanız gerekecektir. Zeminden başlayarak, tavanın en köşe noktalarına kadar dikkatli olmanız gerekecektir. Bir lokanta dekor edecekseniz, müşterinin lüks hayranlığını tahmin etmeli ve oturduğu masa ve sandalyedeki en ince ayrıntıları dahi düşünmeniz, sizlerin yararına olacaktır. Cafelerde genelde lüks ortam arayışı yoktur. İnsanlar rahatlıkla oturmak ister ve huzurlu bir ortam arar.

Cafe Dekorasyonu
Cafe Dekorasyonu

Cafe dekorasyonları hakkında çevrenizden de fikir alabilir ve internet üzerinden bir çok bilgi elde edinebilirsiniz. Müşterilerinizin rahat etmesini sağlamalı ve cafenize geldiklerinde mutlu görünmelerini bu dekorasyonlar ile süsleyebilirsiniz. Sektör yoğun ve oldukça yorucudur. Bu yüzden uygulayacağınız dekorasyon işlemlerinde müşterinin ilgisini çekmeniz, yapmanız gereken ilk şey olmalıdır.

HENÜZ YORUM YOK