Botox Maskesi Nasıl Yapılır? Botox Maskesi Nedir?

0

Özellikle kadınların aşina olduğu bir kelime grubu olan botox maskesi, cildin yapıca daha olgun, eskiye nazaran daha canlı ve elbette estetik açıdan güzel görünümünü sağlayan maskedir. Bireylerin piyasadan satın alabilecekleri malzemeler ile kendi kendilerine botox maskesi hazırlamaları ve uygulamaları oldukça kolaydır. Botox maskesinin amacına ulaşmasını etkileyen en önemli parametre belirli bir programa bağlı kalınarak uygulanmasıdır. Maskenin kullanımında programın dışında çıkıldığı takdirde tüm çabalar sonuçsuz kalacaktır. Bu nedenle de botox maskesi uygulayan yahut uygulama düşüncesinde olan bireyler bu etmeni göz önünde bulundurmalıdır.

Botox Maskesi Yapımı

Botox maskelerinin doğal yollarda elde edilmesini sağlayan birçok karışım mevcuttur. Bu karışımlar içerisinde ise iki tanesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmekte ve bireyler tarafından da diğerlerine nazaran daha sık kullanılmaktadır. İlk karışımda botox maskesi hazırlamak için kullanılan malzemeleri şu şekilde sıralamak mümkündür: 1 adet yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı miktarında limon suyu, süt ve bal, çay kaşığının 1/4 oranın tuz. Belirtilen malzemeler temin edildikten sonra birey maskenin yapımında ilk adım olarak tüm malzemeleri kase içerisinde karıştırmalıdır.

Malzemelerin birbiri içerisinde tamamen dağıldığı gözlemlendikten sonra birey elde edilen maskeyi cildine masaj yaptırır gibi nazikçe sürmelidir. Maske cilde uygulandıktan sonra belirli bir süre kuruması beklenmeli ve daha sonra ikinci kat yine aynı şekilde cilde sürülmelidir. Sonradan sürülen ikinci katta kuruduğu takdirde birey cildini ılık su ile yıkayabilir. Maske düzenli olarak haftada bir kez uygulandığı takdirde bir ay içerisinde ciltte gözle görülür bir etki bırakacaktır. Botox maskesi yapımında kullanılabilecek ikinci karışımın malzemeleri ise şu şekilde sıralanabilir: 1 adet yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı şeker. Belirtilen bu karışımın hazırlanışı ve uygulanışı ilk karışım ile oldukça benzerlik gösterir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here