Bebek Pudrasının Yüze Faydaları

0

İlk görüşte bebek pudrasının ne işe yarayacağını düşünebilirsiniz. Oysa cildin pürüzsüz görünmesinin yanı sıra, cilt problemlerini giderici etkisinin olduğunu da bilmelisiniz. Hepimizin bildiği üzere bebek pudrası, yeni doğmuş bebeklerin cildini tahrişlere karşı korumaktadır.

Bebek Pudrasının Yüze Faydaları Nelerdir?

Yüzünüze bebek pudrası uyguladığınızda, kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.  Terleme ya da aşırı terleme sorunu yaşayan kişilerde cildin mat görünüm kazanmasında da olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca cildi sürekli olarak kuru tutar ve ciltte yaşanabilecek terlemeyle, cilt parlamalarından kurtulmanıza sebep olabilir. Bunların yanında cildinizde oluşabilecek sivilceleri önler ve sivilceleri kurutma görevi görür. Haftada sadece 2 kez cilt lekelerinize uygulamanız halinde, bu lekelerin ortadan kaldırılmasında etkin rol oynar. Cildinizin oldukça yumuşak bir hale gelmesinde etkilidir. Bebek pudrası ile cilt bakımı maskesi hazırlamak da oldukça kolay.  1.5 çay kaşığı gül suyu ile 1 çay kaşığı bebek pudrası karışımını hamur kıvamına getirdikten sonra cildinizde problem yaşadığınız bölgeye uygulayın. Yaklaşık 2 saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Cildinizin sonrasında yumuşak hale geldiğini görebileceksiniz. Bunun yanında pürüzsüz bir cilt için de maske tarifi önerebiliriz. 1 çorba kaşığı maden suyu ile 1.çay kaşığı bebek pudrasını karıştırıp krem kıvamına geldikten sonra cildinize uygulayabilir ve pürüzsüz ciltlere sahip olabilirsiniz.

Cilt problemlerine karşı her zaman doğal yöntemler kullanmak yararlı olmaktadır. Doktorlarında bu gibi durumlarda tavsiyesi bitkisel ürünler ve doğal malzemelerden yapılacak karışımlardır. Bebek pudrasını bu anlamda kullandığınız sürece güzel bir cilde, yumuşak bir dokuya ve bakımlı bir vücuda sahip olabilmeniz mümkündür.

 

HENÜZ YORUM YOK