Argan Yağının Faydaları

0

Kadınların güzelliğe verdiği önemi biliyoruz. Argan yağı kullanarak daha güzel ve yumuşak ciltlere sahip olabilirsiniz. Kuru ciltlerin nemlenmesine ve yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlamak için kullanılan argan yağı aynı zamanda kozmetik ürünlerde de kullanılmaktadır.

Argan yağı maskesinin hazırlanışından bahsetmek de gerekir. 1 yemek kaşığı balın yanında, 4 damla argan yağı, 3 çay kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı limon suyu karışımıyla elde edeceğiniz doğal ürünü cildinize uygulayarak, yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Haftada 1 defa düzenli olarak uygulamalısınız. Bayanlarda hamilelik nedeniyle vücudun bazı bölgelerinde çatlaklar meydana gelmektedir. Bu bölgelerde argan yağı masajı ile cildinizi rahatlatabilir ve çatlamaları engelleyebilirsiniz.

Nemlendirici özelliği olması nedeniyle kısa sürede sonuç verecektir. Saç bakımlarınızı da argan yağı ile yapabilirsiniz. Özellikle saç diplerine masaj olarak uygulayacağınız argan yağı ile saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını ve yıpranmamasını sağlayabilirsiniz. Kimyasal madde içeren ürünler kullanarak saçlarınızı şekillendirmek yerine, tamamen doğal bir ürün olan argan yağı ile rahatlıkla şekil verebilir ve uzun süreli etkisini görebilirsiniz. Saçlarınızı aynı zamanda nemlendirme özelliğie sahip olan bu yağ, saç uçlarınıza uygulandığında saç ucu kırılmalarını engellemektedir.

Argan yağının özellikleri bu şekildedir. Sizler de saçlarınızda kırılma ya da cildinizde kırışıklık sorunu yaşıyor ve doğal bir tedavi yöntemi arıyorsanız argan yağını kullanabilirsiniz. Kesin ve kalıcı çözüm sunan argan yağı aynı zamanda zor bulunan bir yağ çeşididir.

HENÜZ YORUM YOK