Aç Kalmadan Zayıflamanın Yolları

0

Son yılların en önemli problemlerinden biri olan dengesiz ve sağlıksız beslenme alışkanlığı zamanla vücutta ciddi tahribatlara, bölgesel yağlanmaya ve de buna bağlı psikolojik travmalara yol açmaktadır. Hayatta vazgeçemeyeceğimiz tek şey olan beslenme, kontrolsüz uygulandığı takdirde, yaşamak için yemek yeme değil de, yemek için yaşama olgusunu ortaya koymaktadır.

Fastfood tüketiminin artması, hareketsiz yaşam biçimi, yoğun çalışma temposuna bağlı düzensiz beslenmek obezite hastalığını tetikleyerek ilerleyen yaşlarda tedavisi zor hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Fazlaca yorulmadan, strese girmeden ve de aç kalmadan da fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Bir kaç dakikanızı ayırın ve de sizler için hazırladığımız aç kalmadan zayıflayabilmenin altın kurallarını okumaya başlayın ve hatta hiç ertelemeden şu andan itibaren uygulamaya koyulun.
Altın kural 1
Gün boyu yeterli miktarda su tüketmek gerekir. Özellikle yemek öncesi 2 bardak su içmeye özen gösterin. Günlük su tüketiminizi ortalama 8 bardak olarak netleştirin.
Altın kural 2
Öğünlerinizdeki tabak boyutunu küçültün. Dilediğinizi yiyin, fakat küçük porsiyonlar halinde. Yoğun bir iş hayatınız varsa ve öğle yemeğinizi pizza yiyerek geçirmek istiyorsanız yemeyin demiyoruz tabi ki de fakat, normal şartlarda büyük boy olarak tercih ettiğiniz pizzanızı orta boya düşürün.
Altın kural 3
Dişlerinizi, yemeklerinizi yerken uzun süre çiğnemeye adapte edin. Onları kullanmaktan çekinmeyin. Sağ tarafla çiğnediğiniz lokmayı sol tarafla da çiğneyerek, her iki tarafla da 10’ar kez iyice öğüterek yutmayı alışkanlık haline getirin. Göreceksiniz bu yöntem kısa sürede doymanızı sağlayarak, hazmınızı kolaylaştırıp, kilo vermenize büyük katkı sağlayacaktır.
Altın kural 4
Yemeklerinizdeki yağ oranını en aza indirin. Örneğin; salatalarınızdaki yağ ve tuz oranını azaltmakla başlayabilirsiniz.
Altın kural 5
Bitki çaylarının muhteşem etkilerinden siz de faydalanın. Günde 3 bardak kahve içmek yerine, bu sayıyı 1’e indirerek geri kalan 2’sini bitki çayı içmekten yana kullanın.
Altın kural 5
Gün içerisinde 1 kasede olsa yoğurt yemeye özen gösterin. Örneğin; sabahları evde kahvaltı yapmaya fırsatınız yoksa, yalnızca öğleden önceyi kurtarmak için bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissediyorsanız marketten bir küçük boy yoğurt alın yanına da kalorisi düşük olan, kepekli bir paket bisküvi. Hem lezzetli hem de gayet doyurucudur. Mutlaka denemelisiniz.
Altın kural 6
Bedeninizi aktif olarak çalıştırabileceğiniz bir aktivite ile uğraşın. Dans kursları bunun için harika bir seçenek olabilir. Eğlenceli olmakla kalmayıp, harika bir vücuda sahip olmanız için de oldukça etkili bir yöntemdir.
Hiç düşünmeden bu altın kuralları uygulamaya başlayın. Dilediğinizi yiyebilmenin yanı sıra, sizler de şişkinlik hissi yaşamadan sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK