30 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0

30’lu yaşlar olgunluk yaşıdır ve artık yılların izleri kendini cildinizde belli etmektedir. Yavaş yavaş değişime uğrayan vücut yapısı ciltte de kendini belli eder. Bu durumdan kurtulmanın yolları elbette bulunmaktadır. Çeşitli tedbirler ve bakım teknikleri uygulayarak bu yaşlarda da yüz güzelliğinizi korumanız gerekmektedir.

30 yaşından sonra cilt kurumaya başlayacağı için artık yağlanma etkisini kaybeder ve nem değeri yitirilir. Bu durum da cildin yaşlandığının bir göstergesidir. Nemsiz kalan cilt kırışmaya başlayacaktır. Bu yüzden 30 yaşından sonra düzenli olarak cilt nemlendirici kremler kullanmanız tavsiye edilir.

30 yaşına kadar güneş altında bulunduysanız, bu yaştan sonra sürekli olarak cilt lekeleri kendini gösterecektir. Yine bu durumda da nemlendirici kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu yaşlarda ayrıca antioksidan kremler her zaman faydalıdır. A ve C vitaminlerinin bolca uygulanması gerekmektedir. Peeling uygulaması da düzenli olarak yapılmalıdır. Özellikle cildin yaşlanmaya başlayacağı bu yaşlarda ciltte oluşan lekelerin ve kırışıklıkların giderilmesi için peeling uygulaması hemen hemen şarttır. Yine bu yaşlarda görülen kırışıklık, sarkma gibi durumlara karşı estetik dokunuşlar uygulayabilirsiniz.

Cilt Bakım Önerileri

Göz çevresi ve kırışıklıkları için kremler vazgeçilmez ürünleriniz olmalıdır.

Rutin bakım yapmak şartıyla buz küpleri kullanabilirsiniz. Gözenekleri sıkıştırmak için mutlaka uygulanmalıdır.

Uyumadan önce sadece yüz bölgesine değil, boyun bölgesine de krem uygulaması yapmalısınız.

Yanaklarda oluşan çöküşlerden sonra, yumuşama ve sarkmalarda meydana gelecektir. Bu yüzden yüz jimnastiği uygulaması kesinlikle denenmelidir.

Yüz Jimnastik Hareketleri

Göz çevresi, yanak kasları, alın kırışıklıkları, boyun ve gerdan sarkması ve ağız çevresine uygulayacağınız jimnastik hareketleri ile cildinizin ömrünü uzatmanız mümkündür. Bu anlamda yapacağınız çalışmalar ve egzersizlerle 30’lı yaşlarınızın sizlere güzel olmayan görüntüler sunmasını engelleyebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK