Şok Diyetler Nelerdir?

0

Son günlerde adını duyuran şok diyetler kilo verdirmenin aksine ölümün kapısını aralamaktadır. Piyasaya sürülen ve kısa sürede kilo limiti veren bu tür diyetler ile insanlar kandırılmakta ve sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Bu tür diyetleri özellikle kilosunu takıntı haline getiren bayanlar uygulamaktadır. Şok diyetler, genellikle vücudu kalori azlığı ile şaşırtan ve dengesini bozan diyetlerdir.

Bu diyetler, maksimum 500 kaloriden oluşmaktadır ve son derece tehlikelidir. Şok diyetler ile vücut kilo vermez aksine iyicene şişmanlamaktadır. Bunun nedeni düşük kalori alımının sebep olduğu metabolizma yavaşlığıdır. Çok az kalori ile beslenen vücut, ölüm alarmına girerek kendini iyicene yavaşlatmaktadır. Böylece kilo verimini iyicene durdurmaktadır. Kilo vermek için en iyi yöntem sağlıklı beslenmektir.

Kilo Verme ve Beslenme

Kişi sağlıklı yaşama geçtiği zaman vücut zaten kilo vermektedir. Buradaki temel ilke sağlıklı beslenmektir. Daha sonra vücut zaten kilo verecektir. Ekmeğin her türlüsü sağlıklı yaşamda bulunmamaktadır. Tamamen undan ve ekmekten uzak gıdalar tüketmek size otomatik olarak kilo verdirecektir. Bol su tüketimi metabolizma hızlandırmada bire birdir. Bol su içerek günlük 8 km koşma kalorisi yakabilirsiniz. Şok diyetlerden uzak durup vücudunuzu alarma sokmadan yapılan sağlıklı diyetler size daha faydalı olacaktır. Şimdiye kadar birçok kişi şok diyetler ile hayatını kaybetmiştir.

Şok Diyet Ve Zararları

Şok diyetler ile vücut en fazla 3 gün kilo vermektedir. Daha sonra bunu bir diyet olarak değil aksine ölüm riski sanarak metabolizmayı iyicene yavaşlatmaktadır. Kişi şok diyetten çıktığında ise tekrar eski yemesine devam eder ve verdiği kiloların üç katını geri almaktadır. Diyetten çok bunu yaşam tarzı haline getirmek büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı beslenmek en güzel diyettir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here