Leke Çıkarıcı Yüz Maskeleri Nasıl Yapılır ?

0

Cilt lekeleri; daha çok koyu renkte ve deride renk değişikliği gibi ortaya çıkabilen bir tür sorundur. Sadece sivilce lekeleri değil aynı zamanda doğum lekeleri, yara izleri ve güneş lekeleri de cilt lekeleri içerisinde yerini alır. Cilt lekelerinin oluşmasında bazı faktörler vardır. Bunlar arasında kimyasal içeren kirlilik, stres ve çok fazla makyaj yapılması sebepler sıralanabilir. Günde birkaç kez sabun ile cildin temizlemesi leke oluşumunu engelleyecektir.

Sivilce izleri, güneş lekeleri, yanık ve yara izleri gibi tüm lekeler için evde hazırlanabilen oldukça pratik, kolay ve masrafsız maske tarifleri bulunuyor. Bu maskeler arasından cilt tipine uygun maskeler seçilmelidir.

Sivilce İzleri İçin Doğal Maske

1 yemek kaşığı bal bir limon suyu ve bir yemek kaşığı yoğurt karıştırılarak elde edilen maske yüze sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra bol su ile yıkanmalıdır. Haftada bir düzenli olarak uygulanırsa kısa sürede sivilce izlerinin geçtiğini görebilmek mümkündür.

Kahverengi Lekeler İçin Maske                        

Bir yemek kaşığı karbonat, 4 damla limon suyu, bir kaşık yoğurt ve bir çay kaşığı zeytinyağı hepsi bir kaba konularak maske haline getirilir. Bu maskenin göz ve dudak bölgesine gelmemesine dikkat edilmelidir. Kuruyana kadar yüzde bekletilir ve daha sonra soğuk su ile durulanır. Lekelerin büyüklüğüne göre haftada bir ya da iki kez uygulanması tavsiye edilir.

Yüzde Oluşan Çukurlar İçin Maske

Püre haline getirilmiş bir kase havuç yüze sürülür. Yarım saat bekletilir ve durulanır. Burada durulama işlemi süt ile yapılmalıdır. Daha sonra soğuk su ile yıkanabilir.

Güneş Lekesi İçin Maske

Yarım demet maydanoz, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir dilim limon suyu ile hazırlanan maske güneş lekeleri için doğal bir çözümdür. Maydanoz blender ile iyice kıyılır üzerine yoğurt ve limon suyu eklenir. Yarım saat yüzde bekletildikten sonra yıkanır. 3 günde bir uygulanması tavsiye edilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here