Lazerle Ben Aldırma

0

Günümüzde kanser riski oluşturabilen ve vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan benler, artık lazer ameliyatıyla beraber yok edilebiliyor. Yaklaşık 30 dakika süren ve uygulanan lokal anestezi yöntemiyle acı hissini en aza indirebilen lazer ameliyatı sonrasında istenmeyen kötü benlerden kurtulabilirsiniz.

Uygulanan bu lazer ameliyatıyla, ben köküne kadar etki gösterir ve benleri yok eder. Ayrıca ameliyat sonrasında vücutta herhangi bir leke ya da iz kalmamaktadır. Bu operasyondan sonra tekrar ben çıkma ihtimali %10 olarak belirtildiği için, genel olarak kullanılan yöntemler arasında ilk sıradadır. Ben aldırma operasyonu sonunda istenmeyen durumların yaşanması da görülebilmektedir. İşlem öncesinde ben türünün belirlenmemesi ve sıradan bir lazer ameliyatı uygulanması sonucu, cilt kanseri riski ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanında ilerleyen yaşlarınızda, vücudunuzdaki ben artışı, gözle görülebilir bir şekilde çoğalabilir.

Lazerle ben aldırma işleminden sonra uygulamanız gereken şeyler bulunmaktadır. Doktorunuzun tavsiye ettiği kremleri mutlaka düzenli bir şekilde kullanarak, ortaya çıkabilecek yan etkileri azaltabilirsiniz. Ameliyat bölgesinde küçük ve hafif izlerle karşılaşabilir ve bu durumun geçici olacağını tahmin etmelisiniz. Operasyonun yapıldığı bölgede yeniden ben çıkma olasılığı oldukça düşüktür.

Tedavi sonrasındaki 1 haftalık süreçte, ameliyat izleriniz tamamen yok olmaktadır. Tekrar hatırlatmakta fayda gördüğümüz durum ise; doktorunuzun tavsiye ettiği kremler ya da ilaçlar dışında herhangi bir tedavi yöntemine başvurmamanızdır. Lazerle ben aldırma operasyonu ve sonrasında görülebilecek durumları sizler için açıkladık. Dikkat etmeniz gereken durumları ve ameliyat işleminin nasıl yapıldığına dair bilgiler verdik. Her tedavi yönteminde küçük riskler bulunduğunu ve önemli olan şeyin tedavi sonrası cildinize uyguladığınız yöntemler olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz.

HENÜZ YORUM YOK