Koltuk Altı Kararmasına Çözüm

0

Gün içerisinde yaşadığınız terlemenin etkisiyle, koltuk altlarınızda meydana gelen kararmalar gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak bakım yapılmaması da, bu durumun ortaya çıkmasında etkendir. Doğal tedavi yöntemleriyle bu sorundan kurtulabilir ve terlemeye karşı önlem alabilirsiniz. Koltuk altı bakımının yapılması önemlidir ve nasıl yapılacağına dair sizlere birkaç fikir önerebiliriz.

Koltuk altı kızarıklıklarının oluşumu da oldukça basittir. Duş sonrasında, koltuk altlarınıza sürdüğünüz alkol içerikli ürünler, bu kızarıklıklara davetiye çıkarmaktadır. Ayrıca tahrişlerle beraber gelecek olan ağrılar da, bu konuda yaşanabilecek rahatsızlıklardan. Epilasyon işlemi yaptıktan sonra güneş ışığına çıkmamanız da özellikle tavsiye edilmektedir. Temizliğe başlamadan önce, koltuk altı bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmalısınız. Bu konuda, epilasyon yaptırabilir ya da jilet kullanımı sağlayabilirsiniz. Günümüzde tavsiye edilen ise, lazer epilasyonlarıdır. Temizlik işleminden sonra limon suyu ya da bebek pudrası kullanabilir ve kararmaları engelleyebilirsiniz. Koltuk altı terlemesini önlemek için kullanılan mısır unu ya karbonatlar tercih edilmektedir. Koltuk altındaki nemi yok ederek terlemeyi önleyebildikleri için, bu doğal yöntem de sıkça kullanılıyor. Son dönemde artan, koltuk altına adaçayı uygulamasının da, terlemeyi önlediği bilinmektedir.

Sağlıklı bir vücuda ve terlemenin olmadığı bir koltuk altına sahip olmak istiyorsanız, yukarıda sıraladığımız bitkisel ve doğal yöntemlerle temizlik yapabilir ve kızarıklığın olmadığı koltuk altlarına sahip olabilirsiniz. Kendinizi bu sayede hem daha rahat hissedecek ve gün içerisinde huzursuz anlar yaşamayacaksınız. 1’er çay kaşığı vazelin, elma ve limon suyundan oluşturacağınız karışımlar sayesinde de koltuk altı kararmasının önüne geçebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Koltuk altı bakımınızı bu şekilde yaparak, uzun bir süre terlemenin önüne geçmeniz tamamen sizin elinizde.

HENÜZ YORUM YOK