Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir ?

0

Kıvırcık saçlara şekil vermekte bazen zorlanan bayanlar, tavsiyelerimizi göz önünde bulundurarak saçlarına rahatça şekil verebilir ve istedikleri görünüme sahip olabilirler. Peki, dalgalı saçlara nasıl şekil verilebilir?

Günümüzde bayanların sıklıkla kullandığı saçı şekillendiren ürünler, dalgalı saçlara sahip olmanız için ilk tavsiyelerimizdendir. Duş sonrasında yıkanan saçlara bir havlu sararak saçlarınızı öne doğru bırakın. Daha sonra saçlarınıza bol miktarda jöle sürerek tarama işlemine geçebilirsiniz. Saçlarınızı tararken fön yardımıyla çok rahat dalgalı saçlara ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kısa bir süre bekleyin. Nemli halde olan saçlarınıza bigudi sararak kurumasını da bekledikten sonra bigudilerinizi çıkarın. Ortaya çıkacak olan görüntü tamamen dalgalı ve kıvırcık saçlar olacaktır. Özellikle saçlarınız nemli haldeyken uygulayacağınız bu yöntemle istediğiniz gibi şekil vermeniz çok kolay hale gelmektedir. Bir başka tavsiyemiz; nemli olan saçlarınızı yaklaşık 1 dakikalık süre boyunca kuruttuktan sonra 5 parçaya ayırın. Her parçaya bir miktar köpük sıkarak fön makinesi yardımıyla kurutun. Saçlarınızı kuruttuktan sonra dağıtma işlemi uygulayabilir ve kıvırcık saçlara bu şekilde de sahip olabilirsiniz. Eğer at kuyruğu modeli yapmak istiyorsanız, düzleştiricilerden yardım almanız gerekir. Saç spreyi yardımıyla saç diplerinize uygulayacağınız spreyden sonra saçlarınızı dağıtarak, güzel ve kıvırcık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saçlarınızın nasıl dalgalı olacağına dair bilgiler sunduk sizlere. Çok basit olan bu uygulamaları kullanarak, yapmak istediğiniz saç modeline sahip olabilir ve saçlarınızın çok güzel görünmesine olanak sağlayabilirsiniz. Saçlarınız gün içerisinde dış faktörlerden dolayı kirlenip yağlanabilir. Bu yüzden günlük olarak saçlarınızı yıkamanızda fayda vardır. Oldukça basit yöntemlerle saçlarınızın koruması sağlanabilir ve istediğiniz şekli vererek, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK