Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

0

İnsan cildi özellikle yaşlanmanın da büyük etkisiyle birlikte bazı kırışıklıklar görülebilir. Bunun haricinde genç yaşta da bu kırışıklıklarla mücadele edebilirsiniz. Cilt üzerinde bu tarz kırışıklıklara yol açabilecek birçok etkenden söz edilebilir. Ancak doğru adımlar atıldığı sürece bu kırışıklıkları yol edebilmenin yolları da mevcuttur.

Nemlendirici Kullanımı

Nemlendiriciler kırışıklıklara karşı hem bir önlem hem de tedavi niteliği taşıyor. Özellikle cildi çok fazla kuruyan kişilerin kırışıklıklarla uğraşması daha muhtemeldir. Bu açıdan güç içinde nemlendirici kullanımına özen göstermek gerekiyor. Cildiniz çok kuru olduğu zaman 25-30 yaşlarında bile bu kırışıklıklara maruz kalabilirsiniz. Nemlendirici için kendi cilt yapınıza en uygun ürünü seçmeniz de ayrıca önemli olacaktır.

Cilt Temizliği

Gün içinde yapılan makyajların yatarken temizlenmemesi, yüz bakımlarının aksatılması gibi olumsuz durumlar yüzdeki kırışıklıkların nedeni olabilir. Bu açıdan cilt bakımınıza çok dikkat ederek kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca bu konuda cilt için beslenmenin de çok önemi olduğunu unutmayın. Özellikle günlük su tüketimi kırışıklıklar için en önemli tedavidir.

Kolajen Maskeleri

Kolajen cilde canlılık ve gençlik katan bir madde olarak biliniyor. Normal şartlarda vücut kendi başına kolajen üretebiliyor. Ancak ortalama 27 yaşından sonra vücut bu kolajeni üretemiyor. Bu yaşlardan sonra yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasının bir sebebi de budur. Yaşlılığın etkileri ve kırışıklıkları yok etmek için kolajen takviyesi yapabilirsiniz.

Cilt Masajı

Yüz bölgesi başta olmak üzere cildinize yapacağınız masajlar kırışıklıkları önleme konusunda önemli bir görev üstlenecektir. Yaptığınız masajlarla kan dolaşımı hızlanır ve cilt hücreleri uyarılır. Bu da ciltteki kırışıklıkları önleyerek cildin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca uzmanlar tarafından yüz yogası yönteminin de kırışıklık önlemede işleve sahip olduğu belirtiliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here