Kepeksiz Saçlara Sahip Olmanın Yolları

0

Çoğunlukla bakımsız saçlarda görülen kepek problemi, insanları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Elbette bu problem için birçok ürün geliştirilmiş ve bitkisel ürünlerle tedavisi amaçlanmıştır. Şimdi sizlere bu önerilerden bahsedeceğiz.

Kepek Oluşumu

Kepek probleminin çözüm yollarından önce nasıl oluştuğunu bilmemiz gerekir. Eğer gündelik hayatta tüketmeniz gereken su miktarının altında su tüketimi yapıyorsanız, kepek oluşumu çok kolay olacaktır. Günde en az 2 litre su içmemiz gerektiği, bilimsel açıdan da kanıtlanmıştır. Yaşadığınız stres ve kaygılar da sizlerde kepek oluşumunu tetikleyecektir. Ayrıca saçlarınızı az yıkıyorsanız ve yağlanmaya sebep oluyorsanız, kepeklerin başlamasına davetiye çıkarmışsınız demektir.

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Tuz kullanarak kepeğe karşı önlem alabilirsiniz. Duştan önce kuru halde olan saçlarınıza ve saç diplerinize tuz ile masaj yaptıktan sonra saçlarınızı güzelce temizlemeniz çok güzel bir tavsiyedir sizler için.  Sirke ve limon suyu karışımıyla beraber saçlarınıza uygulayacağınız karışımla, kepek problemine karşı önlem alabilirsiniz. Çok tavsiye edilen elma sirkesini, bir miktar su ile karıştırıp saçlarınıza uygulayarak, kepeklerden kurtulabilirsiniz

Kepeğe Karşı Öneriler

Saçlarınızı belirli aralıklarla yıkamanız uygun olacaktır. Tercih edilen haftada 2 kez yıkanması yönündedir. Saçlarınızda kullandığınız kimyasal ürünler de bu durumu tetiklemektedir. Sprey ve jöleden uzak durmalısınız. Saç derinizin hava alması gerektiğinden, uzun saçlı kişiler saçlarını toplarken sıkıca bağlamamalıdır. Stres yaratacak durumlardan uzak durmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Sinirsel rahatsızlıklarınız, kepeklerin oluşumunda oldukça etkilidir. Sürekli su tüketimi yapmanız da şiddetle tavsiye edilmektedir.

Bu yöntem ve önerilerle, saçınızda oluşan kepekleri yok edebilir ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler oldukça basit. Doğal karışımlar ve günlük su tüketimiyle, kepek sorununuzu bitirebilir ve gösterişli saçlara sahip olabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK