Karın ve Bel Yağlarını Yakmaya Yarayıcı Egzersizler

0

İnsan vücudunda her bölgeye özel yağ yakma egzersizleri bulunmaktadır. Karın ve bel bölgesinde bulunan yağların erimesi için de mutlaka sıkı bir egzersiz ve beslenme programı uygulanmalıdır. Bunun için mutlaka protein ağırlıklı beslenmeli, bol su tüketilmeli ve yararlı yağları almaktan kaçınmamalısınız. Ayrıca egzersizlerin düzenli olarak uygulanması en önemli hususlardan biridir.

Yan Bölge Eritme Hareketleri Hip Crossover: Bu egzersizde ilk olarak yumuşak bir zemine sırtüstü uzanmalısınız. Daha sonra diz kapaklarınızı kendinize doğru çekerek 45 derecelik bir açı oluşturun. Kollarınızı iki yana açın, gövde üstünüzün pozisyonunu bozmadan kalçanızı hareket ettirerek bacaklarınızı bir sağa bir sola yatırın. 20 tekrar 3 set olarak uygulayın.

Gym Stick Twist: Bel kısmını incelemek için kullanılan bu egzersiz oldukça rağbet görmektedir. Bu egzersiz için öncelikle ince bir çubuğa sahip olmanız gerekmektedir. Egzersize başlamak için öncelikle bir tabureye oturun. Bel bölgemizdeki boşluğu belirginleştirin. Elinizde olan çubuk formundaki ekipmanı ensenize oturtun ve kollarınızı çubuğun üzerinden geçirerek pozisyonunuzu alın. Kalçanızdan aşağısını sabit tutacak şekilde ensenizdeki çubuk yardımıyla belinizi bir sağa bir sola çevirin. Bu hareketi öne doğru eğilerek de yapabilirsiniz. Böylelikle arka bel kısmındaki bölgenin de yağ yakımını yapabilirsiniz. 30 tekrar 3 set halinde uygulayın.

Karın Bölgesini Eritme Egzersizleri Destekli Crunch: Bu egzersiz üst karın bölgesindeki yağları eritmede etkilidir. Öncelikle sert bir zemine uzanın ve yüksek bir desteğin üzerine bacaklarını yerleştirin. Ellerinizi ensenizin arkasında birleştirin bacaklarınızın duruşunu bozmadan gövdenizi yerden 15-20 cm yüksekliğe çıkartın. 15 tekrar 3 set halinde uygulayın.

Ters Crunch: Bu harekette amaç alt karın yağlarını eritmektir. Sert bir zemine sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı havada kendinize doğru çekin. Duruşunuzu bozmadan diz kapaklarınızı göğsünüze doğru ittirin. Daha sonra ilk pozisyonunuzu dönün. 20 tekrar 2 set olarak uygulayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here