Hamilelikte Mide Ağrısı Neden Olur?

0

Hamilelik çok zorlu bir süreçtir. Bu yüzden her yediğinizde dikkat etmeniz gereklidir. Gebe olan bayanlar mide ağrısıyla sık sık karşı karşıyadırlar. Gebelikte mide ağrısının birçok sebebi vardır.

Yalancı Doğum Sancısı Mide Ağrısına Mı Sebep Oluyor?

Hamile olan bayanlarda bazı aylarda yalancı doğum sancısı meydana gelir. Bu durum sık sık kasılmalar yaşatır. Yalancı doğum sancısının sebebi rahimdeki kasılmaların meydana getirdiği şeylerdir. Bu sancının yaşanması 4, 5, 6, 7, 8, 9. aylarda meydana gelir. Ve mide ağrısına sebep olur. Çok kısa bir süre de olsa bebeğin geldiğini sanıp telaşa kapılırsınız. Ancak kısa bir süre sonra geçecektir. Çok uzun süre olduğu zaman uzman tarafından kontrol altında olması gereklidir.

Gaz Probleminin Mide Ağrısıyla İlgisi Var Mı?

Hamilelik sırasında hormonlarda değişiklik olması gaz problemine sebep olur. Bu da midenize vurur. Yani ilgisi olduğu düşünülüyor.

Hamilelikte Mide Ağrısına Ne İyi Gelir? Maden Suyu: Maden suyu sadece hamilelikte değil her zaman mide ağrısına iyi gelmektedir. İçerisinde katkı malzemesi olmadığı için gayet de faydalıdır. Bu yüzden gebe olan bayanlara mide ağrısı çektikleri zaman tüketmeleri tavsiye ediliyor.

Bitki Çayı: Uzmanlar tarafından teyit edilen bitki çayının bir çok hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Zararı olmadığı içinde gebe bayanlara tavsiye ediliyor. Fakat aşırıya kaçmadan tüketilmelidir.

Muz: Hamile olan bayanların sadece midesi ağrıdığında değil de her zaman muz tüketmesi tavsiye ediliyor. Fakat mide ağrısı yaşadığınızda muz yemek mide ağrınızı geçirecektir.

Mide Ağrısı Yapmaması İçin Ne Yenilmemeli?

Gebeyken bazı yediğiniz şeyler size dokunduğu için mide ağrısı yapar. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken konular vardır. Kızartma gibi şeylerden kaçınmalısınız. Sigara tüketmek oldukça zararlı olduğu gibi mide ağrısı yapmaktadır. Kesinlikle tüketilmemesi gereklidir. Tavuk ve et yerken temiz bir yerden almanız gereklidir. Kahve içerseniz kesinlikle mide ağrısı yapacaktır. Aynı zamanda çikolata tüketmek fayda sağlamayacaktır. Çiğ sebzelerden kaçınmalısınız. Dar elbiseler giymek sizi sıkacağı için mide ağrısı yapacağı düşünülüyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here