Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

0

 

Çatlakları tamamen yok etmek çok zor olsa da, görünümümüzü güzelleştirmemiz için size birçok metot gösterebiliriz. Bu toniklerin netice verebilmesi için sürekli ve düzenli olarak uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız. Çatlaklar, tendeki yırtılmalar sebebiyle oluşur ve iyileştirmesi vakit alır. Zaman geçtikçe siz de olumlu neticeler alabilirsiniz.

Pancar

Pancar kabuğu ile şeftali kabuğunu karıştırıp ezin. Kıvamı çok fazla olursa, bir yemek kaşığı badem yağı ilave edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz karışımı çatlak olan kısımlara tatbik ederek 15 dakika bekletin, sonrasında soğuk su ile temizleyin. Bu içeriğe dikkat edin zira sıcak su teninizi hassas bir hale getireceğinden çatlakları daha kötü bir duruma sokabilir.

Havuç

Hemen hemen her mutfakta bulunan ve çatlak problemine yararlı olabilecek bir başka sebze ise havuç. Yapmanız gereken şey ise, havuçları buharda pişirip püre haline getirdikten sonra direkt problemli kısma uygulamak. Teninizin yanmaması için ısısına çok dikkat edin. Bu kürün tesirini göstermesi biraz daha fazla vakit aldığından, tatbik edildikten sonra en az yarım saat bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonra, soğuk suya batırılmış olan bir bez ile çıkarın.

Avokado

Avokadonun çok yararı vardır. Yarım avokadoyu ezdikten sonra bir yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı bal ile karıştırıp bir krem elde edin. Bu karışımı her gün 15 dakika süresince çatlak olan kısımların üstüne daireler biçiminde masaj yaparak sürmeniz gerekmekte. Karışımı daha sıvı bir duruma getirip uygulanmasını basitleştirmek için, içine bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edebilirsiniz.

Şeker Ve Kahve

Bütün cilt iyileştirmelerin de kullanılan esas metotlardan biri, ölü derinin yok edilmesidir. Yeni hücrelerin ortaya çıkabilmesi için ölü hücrelerden kurtulmak gereklidir. Basit bulunan, pullanmayı önleyen doğal ürünlerden ikisi şeker ve kahvedir. Bunları yukarıda bahsettiğimiz yağlarla, misal zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here