2016 Yılı İlkbahar ve Yaz Modasında Etekler Nasıl Olacak?

0

2016 Yılı İlkbahar ve Yaz Modasında Etekler Nasıl Olacak?

Kadınların cazibesini ortaya koyan, feminen havasını bütünleyen giyim şekillerinden biri de eteklerdir. Etekler her zaman varlıklarını sürdürürler. Kadınların eteklerden vazgeçmesi söz konusu olmayacaktır; ancak modelleri ile farklı trendlerde kullanılıyor olmaları mümkündür.

2016 yılının ilkbahar ve yaz sezonunda hangi tarz eteklerin moda olacağı merak konusu. İlk başta söylemek gerekir ki 2016 sezonunun giyim şekillerinde etekler belki de her zamankinden çok daha ön planda olacak. Öyle ki her modelde, her boyda eteği bu sezonda görmemiz söz konusu olacak.

Etek tercihi hava koşulları, bulunulacak ortamın türü gibi gerekçelerle ertelenebiliyor olmakta idi, ancak bu sezon hiçbir bahane geçerli olmayacak ve kadınlar her havada ve her ortamda tercihlerini eteklerden yana kullanıyor olacaklar, adeta kadınlıklarını etekler kanalı ile haykıracaklar.

Etek modellerindeki çeşitlilik bu derece fazla olacağına göre sizin seçiminizi belirlemesi gereken en başlıca husus vücut tipiniz olmalıdır. Mini etekler yanlış bedenlerde çok yanlış durabilmektedir. Göbeği normalden fazla olan bir bayanın süper dar etek giymesi doğru olmayacaktır. Vücudunuzu iyi tanıyın ve kusurları öne çıkaran değil, mümkün olduğunca kamufle eden tercihlerde bulunun.

Etek boyunu da eteği giymeyi düşündüğünüz ortam ile bağdaştırmanız önemlidir. Ultra mini bir eğin ciddi bir iş toplantısı için doğru bir tercih olacağını söylemek imkansızdır. Böyle bir ortamda kalem etekler hayat kurtarıcı olacaktır. Ancak bu demek değildir ki mini eteklerle vedalaşın, tam tersine gece davetlerinde örneğin payetli, süslü mini bir eteği sade bir bluz ile kombin ederek giydiğinizde tercihiniz yapılabilecek en doğru kombinlerden biri olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK